Kde, kudy a kam ve Znojmě a okolí? Máme pro Vás pár tipů.


Cyklo Toulky

Cyklo Toulky

Výlety -Národní park Podyjí a jeho okolí nabízí desítky kilometrů cyklotras,jak na našem území, tak i trasy zasahující do Rakouska. Na cyklotrasách narazíte na úchvatné výhledy,vinařské uličky s ochutnávkou místních vín a domácích produktů.

Památky a historie ve Znojmě a okolí

Speciální akce

Ochutnávka vín - po dohodě můžeme zajistit ochutnávku vín včetně občerstvení. Sjíždění řeky Dyje - možnost rezervace lodí a vodáckého vybavení, včetně dopravy zpět.

Vinařská turistika

Vinařská turistika

Vinářská Znojemská podoblast nabízí nespočet akcí během celého roku. V jarních a letních měsících jednoznačně dominují akce "Otevřené sklepy" v jednotlivých vinařských sdruženích a obcích.Pravidelně druhý víkend v září probíhá největší vinařská akce v ČR "Znojemské historické vinobrání" a v období od 11.listopadu koštování mladých vín podávaných k tradiční husí pečínce se zelím a knedlíkem.

 Aktivní relax ve Znojmě

Aktivní relax

Po vodě až na Můšovké jezera? Nic nemožného. Zajistíme zapůjčení lodi, včetně vodáckého vybavení.Nástupní stanice Stará vodárna pod přehradou.Příjemné osvěžení nabízí také Znojemská plovárna Louka, která nabízí spoustu vodních atrakcí a prostor pro relax.Vycházky po okolí Znojma nabízí nádherné výhledy,nedotknutou přírodu a přívětivé lidi, kteří se s Vámi rádi podělí o své produkty (ochutnávky vín ve sklepních uličkách a místních produktů).

 Národní park Podyjí

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí (Thayatal) se rozkládá pouze na 64 km2 v údolí řeky Dyje, která zde protéká 40km úsekem. Vytváří zde mnoho meandrů lemovaných skalními útvary a kamennými moři. Jedná se o nejzachovalejší a nejméně dotčené říční údolí v ČR. Vyskytuje se zde 77 druhů chráněných rostlin z toho 18 druhů orchidejí. Bohatě je zde zastoupená i fauna s 65 druhy savců , 152 druhů ptáků, 7 druhů plazů , značné zastoupení obojživelníků a hmyz kde za zmínku stojí 12 zvláště ohrožených druhů motýlů.

Památky a historie ve Znojmě a okolí

Památky a historie ve Znojmě a okolí

Znojmo (Znaim), staré kdysi opevněné královské město na moravě, nyní druhé největší město jížní moravy, vybízí k procházkám historickými uličkami starého města a k návštěvám honosných kostelů a památek, jak ve městě tak i v okolí.Národní kulturní památka Znojemská rotunda může být první zastávkou na cestě do Znojemského hradu a k vyhlídce na údolí řeky Dyje. V sousedním hradním pivovaru je možné poznávat výrobu piva s ochutnávkou a také navštívit největší znojemskou vinotéku. Vranovský zámek, Bítovský hrad, Znojemské podzemí nebo radniční věž je malá ochutnávka toho co Vám nabízí Znojmo a jeho okolí.

Město Znojmo
Znojemská beseda
Znojmo Žije
Vinařství Ampelos Znojmo
Znojemské pivo
Max William

© 2021 Apartmány pod divadlem
Obsah těchto stránek byl vytvořen s velkou péčí, i přesto za správnost, úplnost ani včasnost obsahu nemůžeme ručit.